Komplexní rozbor a vyšetření pohybového aparátu.
Vstupní vyšetření a pohovor týkající se aktuálního stavu klienta i celkové životosprávy (zaměstnání, sporty, koníčky atd.), prodělané choroby a úrazy.
Pokud máte nálezy od odborných lékařů týkající se Vašich potíží, vezměte je prosím s sebou.
Měkké techniky, postizometrická relaxace, mobilizace kloubů či mobilizace žeber metodou L.Mojžíšové.
Jde o léčbu, kdy dochází k omezení kloubní vůle. Nejčastěji dochází ke vzniku funkční blokády, kdy dojde ke změně rozsahu pohybu, fyziologické polohy a anatomické bariéry kloubu. Pokud je blokáda přítomna dochází ke změně svalového napětí kolem blokovaného kloubu a to tím, že svaly působí ve směru funkční blokády. Kloubní blokády vznikají nejčastěji na místech, kde dochází k přetěžování v důsledku jednostranného zatížení jak statického, tak i dynamického.
Mobilizací kloubů a páteře uvedeme kloub postupně do správné polohy a dochází ke zlepšení kloubní pohyblivosti a úlevě od bolesti. Touto metodou odstraňujeme bolesti na hrudi, bolesti hlavy, šíje, zad, horních a dolních končetin. Dále při potížích s dechem, při závratích a také při parestezii
První metoda volby léčby ženské funkční sterility (metoda uznaná ministerstvem zdravotnictví).
Metoda se zabývá především svalovinou pánevního dna, ale i blokádami a postavením celé páteře a žeber. Pomocí odstranění blokád páteře a žeber, svalového protažení, specifických masáží pánevního dna a domácího cvičení dochází ke zlepšení prokrvení (výživy) i nervové inervace svalstva pánevního dna. Odstraní se svalová dysbalance v této oblasti (posílí se ochablé svaly a relaxují a protáhnou zkrácené svaly se zvýšeným napětím) a tím se zlepší funkce orgánů v pánvi. Úspěšnost metody v léčbě funkční sterility je až 35%.
Pacientka si zlepší i držení těla, celkový stav páteře, předejde poporodní inkontinenci.
V průběhu těhotenství se předchází komplikacím pohybového aparátu matky a usnadní se i samotný porod (obvykle se zkrátí doby porodní).
Terapie se skládá z mobilizací páteře a žeber, eliminace svalové dysbalance (protažení zkrácených a posílení ochablých svalů), specifické masáže pánevního dna a speciálních cviků pro doma.
Samotná cvičební jednotka je jen ¼ terapie.
Průběh terapie: terapie se opakuje minimálně 6 x ( 1 x za menstruační cyklus), trvá tedy zhruba půl roku – i déle, je-li potřeba. Celková délka terapie závisí na věku pacientky a celkovém zdravotním stavu. Důležitý je aktivní přístup pacientky, která musí 2x denně doma cvičit (cca 15-20min.).
Více informací najdete na webových stránkách vážené paní Volejníkové (kolegyně a přítelkyně paní Mojžíšové, kterou si vybrala jako pokračovatelku metody).
http://www.hanavolejnikova.cz/o-mne
Pro svou jednoduchost, bezpečnost a účinnost je stále vyhledávanější. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v oblasti zejména okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen, kotníků a ramen. Léčí problémy se skoliózou, velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla.
Vyrovnat statiku těla
Při skolióze a bolestech zad
Při migrénách
Srovnat končetiny
Cvičení je zaměřeno na zlepšení držení těla, aktivaci hlubokého stabilizačního systému, centraci kloubů, nácvik správného stereotypu dýchání a úpravu svalových dysbalancí (protažení zkrácených svalů a posílení oslabených svalů). Zároveň je též možno využít této služby v rámci poúrazových a pooperačních stavů. Cvičení je vždy přizpůsobeno věku, zdravotnímu stavu a možnostem klienta. V rámci léčebné tělesné výchovy využívám pomůcky jako jsou overball, gymball, nestabilní plochy aj.
Poradenství s ohledem na pracovní prostředí. Úprava pracovní plochy, správné držení těla, využití vhodných pomůcek a kompenzačních cvičení, bez kterých je jakákoliv terapie či masáž bez dlouhodobého efektu. Právě v souvislosti s nevhodným zatěžováním pohybového aparátu v průběhu pracovní doby trpí řada lidí bolestmi zad. Tato instruktáž není určena pouze lidem s bolestmi zad, ale také jako prevence vzniku těchto bolestí nebo vadného držení těla u dětí.
Reflexologie je jedna z nejstarších přírodních léčebných metod. Tato metoda vychází ze skutečnosti, že na všech zakončeních těla jsou zároveň nervová zakončení. V podstatě to znamená, že na chodidle jsou reflexní plošky všech orgánů lidského těla. Dalo by se říci, že chodidlo vlastně představuje celé lidské tělo. Stejné plošky jsou i na rukou, ale nejsou tak účinné.
Reflexní terapie plosky nohy uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Odstraňuje pocit těžkých nohou. Účinky této metody nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků.
Reflexní masáže jsou tedy velmi účinným prostředkem jak pro prevenci, tak i pro vlastní terapii daného orgánu.
Zapomeňte na chvíli na starosti všedních dnů a dejte tělu možnost odpočinku a regenerace. Jedním z úžasných prostředků jak unavenému organismu ulevit a pomoci je relaxační masáž, napomáhá ke zklidnění organismu, přináší hluboké uvolnění a celkovou duševní očistu. Jemnější, klidnější tahy uvolní celé tělo. Aromaterapeutická masáž, je příjemný odpočinek plný vůně, spojený s léčivým účinkem éterických olejů. Jde o velmi jemnou celkovou relaxační masáž. Aromamasáž patří mezi masáže, kde se nevyužívá hloubkových hmatů, účinně však tato masáž působí na vaše smysly.
Uvolňuje intenzivní záření, které přivádí ve formě světla do ošetřované části těla.
Toto světelné záření má tu vlastnost, že se dostane až do nejhlubších vrstev pokožky. Ve tkáních a svalech se záření mění na intenzivní a velmi účinné teplo. Takto vzniklým teplem se rozšiřují cévy, dochází k podpoře prokrvení a ke stimulaci krevního oběhu a látkové výměny. Kromě toho se rozšiřují póry pokožky. Stimulací látkové výměny dochází k posílení obranyschopnosti těla a k urychlení procesu uzdravování.
Při elektroterapii se využívá různých druhů proudů. Typ proudu se volí podle typu onemocnění. Během elektroterapie dochází k prokrvení tkání a k uvolnění svalů. Elektroterapie má účinek analgetický, myorelaxační, dochází také ke zvýšení tkáňového metabolismu.
Doba aplikace: 6-20 minut, záleží zde na typu proudu.
Metoda tejpování spočívá v lepení elastické pásky na problémovou část těla. Páska se svými vlastnostmi podobá lidské kůži, je průdušná, má schopnost natažení o 140 až 160 procent, přičemž nedochází k jejímu poškození. Drží na kůži díky speciálnímu biolepidlu, které lidská kůže dobré snáší. Můžete s ní plavat i sprchovat se a vydrží po nalepení až 5 dní.
Páska po nalepení stimuluje kožní receptory a zlepšuje proudění krve a lymfy v místě nalepení. Stimulované receptory se mozku neustále připomínají. Tělo se pak na danou oblast více soustředí a poškozené tkanivo se rychleji hojí. Díky zlepšení krevního a lymfatického oběhu se také urychluje vstřebávání otoků a hojení jizev. Podporuje a zrychluje se přirozený léčebný proces a snižuje bolest.
Kinesiotape může podpořit nedostatečnou funkci vazu, nožní klenbu, korigovat vbočený palec, aktivovat oslabené svaly nebo naopak uvolnit přetížené svaly. Výhodou je, že kinesiotape sval zafixuje, aktivuje a poskytuje tak podporu a stabilitu bez omezení pohyblivosti. Výhodou tejpování je fakt, že na rozdíl od mnoha léků a léčivých masti nemá vedlejší účinky a můžeme ho aplikovat i těhotným ženám a dětem.
Fyziofren, kusova@fyziofren.cz , tel: 605 366 936